До відома експортерів меду до Європейського Союзу
До відома експортерів меду до Європейського Союзу
Кам’янське районне управління ГУ ДПСС в Дніпропетровській області відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 31.01.2024 року № 11.2.2-3/2109 (вх. № 1727 від 01.02.2024 року) та повідомлення Генерального Директорату Європейської комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (лист Ref. Ares (2023) 8458471-11/12/2023) повідомляє, що мед та інші продукти бджільництва, призначені для споживання людиною, все частіше стають предметом шахрайства та фальсифікації, зокрема внаслідок додавання сторонніх цукрів.
Так, за інформацією Європейської комісії за результатами скоординованих дій при здійсненні контролю вантажів з медом та продуктами бджільництва під час ввезення на територію ЄС в 46 % вантажів були виявлені ті або інші невідповідності, а 57 % експортерів з третіх країнах, які були піддані контролю, відмічені як підозрілі щодо фальсифікації меду сторонніми цукрами.
З метою забезпечення керованості у цій ситуації, покращення простежуваності ланцюга постачання меду та продуктів бджільництва на ринок ЄС та посилення контролю з боку країн експортерів за операторами ринку Європейською комісією було внесено зміни до Регламенту ЄС 2022/2292 шляхом прийняття делегованого Регламенту ЄС 2023/2652 від 15.09.2023, відповідно до якого партії меду та інших продуктів бджільництва, призначені для споживання людиною, можуть ввозитися до ЄС, лише якщо вони відправляються, отримані та/або виготовлені в установах, які вказані в списках, складених і збережених відповідно до частини третьої статті 127 Регламенту (ЄС) 2017/625.
Для реалізації такої вимоги передбачено відповідний перехідний період терміном 12 місяців з дати публікації Регламенту (ЄС) 2023/2652 в Офіційному журналі Європейського Союзу, тобто до 29.11.2024, після чого вантажам, що надходять із установ, не зазначених у списку, буде відмовлено у вʼїзді до ЄС.
Для внесення потужностей операторів ринку до списків потужностей, з яких дозволений експорт до ЄС меду та продуктів бджільництва для споживання людиною, необхідно дотримуватись вимог Стандартної операційної процедури щодо включення потужностей оператора ринку до списку експортерів харчових продуктів до країн-членів Європейського Союзу, що розміщена на веб-порталі Держпродспоживслужби за посиланням: https://is.gd/qFBEo3 .
Просимо усіх зацікавлених операторів ринку з виробництва меду та продуктів бджільництва для споживання людиною, призначених для експорту до ЄС, пройти відповідні реєстраційні процедури щоб в подальшому мати можливість здійснювати сертифікацією вантажів для експорту до ЄС.