Щодо експорту меду до країн Європейського Союзу
Щодо експорту меду до країн Європейського Союзу
Кам’янське районе управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області доводить до відома виробників та експортерів меду що, відповідно до листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 18.09.2023 № 11.1.1-3/19996, листа Генерального директорату з питань здоров’я та безпеки харчових продуктів Європейської Комісії від 05.04.2023 Ref. Ares (2023)2467538-щодо запобігання певним практикам фальсифікації меду.
За інформацією DG SANTE, організації виробників Європейського Союзу та асоціації захисту прав споживачів висловлюють занепокоєння щодо наявності на ринку Європейського Союзу меду, який не відповідає положенням Директиви Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року про мед. Зазначене підтверджено результатами офіційного контролю DG SANTE та наведено такі невідповідності:
навмисне додавання дешевого цукру та цукрових сиропів;
збір незрілого меду;
підгодівля бджіл цукрами під час сезону нектароносів;
використання технологій видалення домішок та/або пилку з меду;
невірне позначення точних ботанічних джерел або справжнього географічного походження.
Значна частина меду, що підозрюється у невідповідності положенням Директиви Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року про мед, імпортована до Європейського Союзу з третіх країн, а також України.
Звертаємо увагу на те, що Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи здійснює визначення фальсифікації меду, а саме визначення цукрів в меді методом мас-спектрометрії із співвідношенням стабільних ізотопів.
Враховуючи вищезазначене, просимо Усіх виробників, переробників та потенційних експортерів меду до країн Європейського Союзу забезпечити впровадження чесної практики у виробництві та торгівлі медом, що у свою чергу буде сприяти посиленню репутації України, як експортера меду європейським споживачам.