Профілактика кишкових інфекцій та харчових отруєнь у літній період в Кам’янському районі
Кам’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області повідомляє, що значне підвищення температури та вологості повітря в поточному місяці може створити сприятливе середовище для поширення інфекційних захворювань, таких як гострі кишкові інфекції та харчові отруєння. З метою забезпечення безпеки та захисту здоров'я громадян, Держпродспоживслужба разом з Кам’янською районною військовою адміністрацією та іншими державними установами проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з санітарно-епідеміологічного благополуччя, проводяться наради та засідання ТЕБ та НС з прийняттям відповідних актуальних рішень. Організовуються семінари та лекції, щодо системи НАССР (система аналізу критичних контрольних точок) в закладах освіти, сприяючи підвищенню рівня свідомості про правильність зберігання та обробки харчових продуктів. Разом з правоохоронними органами проводиться моніторинг закладів громадського харчування, щодо наявності в обслуговуючого персоналу пройденого поточного медичного огляду.
Держпродспоживслужба нагадує, юридичним та фізичним особам-підприємцям про адміністративну відповідальність у вигляді штрафу за порушення ст.65 законодавства про харчові продукти та корми ЗУ №2042-VIII від 18.05.2017р., а саме: виробництво, зберігання харчових продуктів без отримання експлуатаційного дозволу, відсутність державної реєстрації потужності та відсутність впровадження на потужності постійно діючих процедур (НАССР).
Гігієна особистої гігієни та харчування:
Однією з основних складових профілактики розповсюдження інфекцій є дотримання правил особистої гігієни. Громадянам рекомендується здійснювати часте миття рук з милом та водою перед їжею та після контакту з громадськими місцями, використовувати антисептичні засоби для додаткового захисту.
У літній період важливо бути особливо уважними до якості харчування. Свіжі продукти повинні зберігатися в холодильнику при відповідній температурі, овочі перед вживанням повинні митися під проточним струмінем води. Готова продукція після тривалого зберігання за можливості повинна проходити повторну термічну обробку. Важливо уникати придбання продуктів з пошкодженими упаковками, протермінованою датою придатності або взагалі з відсутнім маркуванням, а також не здійснювати придбання продукції в місцях несанкціонованої (стихійної) та не зареєстрованої торгівлі.
Хочемо також зазначити, що в літній період популярністю серед населення користуються заклади громадського харчування - заклади «швидкого харчування» (суші-бари, піцерії, кав'ярні,шаурма,пиво на «виніс» та інше). В разі придбання продукції в цих закладах звертайте увагу на такі особливості як : якість обслуговування в закладі, санітарне утримання закладу, дотримання персоналом правил особистої гігієни (використання спеціального одягу та засобів особистого захисту), при можливості на умови зберігання продукції, на якість продуктів харчування.
В разі отруєння: слабкості, блювоти, проносу, болі в животі, здуття та незадовільного загального стану - потрібно терміново звернутися до лікаря в медичні заклади, адже деякі кишкові захворювання такі як ботулізм, сальмонельоз тощо, потребують термінової госпіталізації та лікування.
Успіх у профілактиці кишкових захворювань багато в чому залежить від населення, від його свідомості, освіченості, дисциплінованості. Дотримання цих правил допоможе вам уникнути харчових отруєнь та захворювань кишковими інфекціями. Будьте пильними та здоровими!