ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ
На тлі загострення військово-політичної ситуації в Україні важливо фільтрувати інформацію, яку отримуємо з інтернету. Також потрібно не піддаватися паніці та знати, як діяти у непередбаченій ситуації.
Ці 10 практичних порад можуть убезпечити вас та ваших близьких від інформаційних загроз з боку противника.
Основною метою дезінформатора є посіяти паніку. Важливо зберігати самоконтроль і не поширювати інформацію емоційного характеру в соцмережах. Україна захищається та продовжує боротьбу за свою територію. Тому, якщо ви чуєте протилежне — це неправда.
Не потрібно вірити сумнівним джерелам. Достовірна інформація розміщена на офіційних сторінках і каналах державних органів та Суспільного мовлення.
Заборонено поширювати інформацію про переміщення українських військ.
Україна веде оборонну війну на своїй території. Повідомлення про нібито обстріли мирного населення українськими військовими — неправда. Ворог хоче підірвати довіру до власних захисників.
Також часто агресор поширює чутки про військово-політичне керівництво, аби українці не довіряли йому. Варто звіряти кожну тривожну новину з офіційними джерелами.
Інформацією про втрати можуть володіти лише органи безпеки та оборони України.
Окрім того, агресор поширюватиме наклепи та «зраду» через свої офіційні канали, прикриваючись патріотичними гаслами та українською символікою.
Ворог прагне розколоти українське суспільство зсередини.
Якщо перервався інтернет-зв'язок або сторінки державних органів зламані, звертайтеся за інформацією до Суспільного мовлення. Якщо не працює телебачення — вмикайте абонентську радіоточку.
МВН Андрій Фесенко