Божедарівська громада
Дніпропетровська область, Кам’янський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Купання на Водохреще: правила безпеки!

Дата: 18.12.2020 14:01
Кількість переглядів: 602

Фото без опису

Ще з давніх-давен вважається, що саме на Водохреще вода набуває цілющих властивостей і купання в ній зцілює людину від тілесних і духовних хвороб.

За давньою традицією багато людей цього дня йдуть на водойми і річки, щоб освятити воду та скупатись в ополонці.

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохреще, рекомендуємо дотримуватись правил безпеки:

Занурюватись (купатися) слід у спеціально обладнаних місцях, які мають спуск з поручнями та де чергують рятувальники і медичні працівники. Краще, якщо у місці проведення обряду розгорнуто намет для перевдягання і обігріву громадян, що вийшли з води та де можна організувати роздачу гарячих напоїв.

Ні в якому разі не пірнайте у воду – заходьте в ополонку повільно і обережно. Уникайте великого скупчення людей у купелі. Не виходьте на лід без потреби i не залишайте без нагляду дітей. Переконайтеся, що лід на який ви виходите достатньо міцний.

Безпосередньо в ополонці людині рекомендовано перебувати всього кілька секунд (зазвичай від трьох до десяти), потім необхідно перевдягнутися в сухий одяг і переміститися в тепле приміщення, намет або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.

Не рекомендується вживати алкогольні напої, думка про те, що спиртне зігріває тіло – помилкова. У стані алкогольного сп’яніння збільшується ймовірність стати жертвою власної необачності.

Перед тим, як прийняти рішення зануритися в крижану воду, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем про стан власного здоров’я. І якщо він виявить протипоказання, то краще утриматися від традиційних купань, особливо людям із захворюваннями легень і серцево-судинної системи.

Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. За деякий період до купання необхідно підготувати організм до холоду, обтираючись рушником, змоченим у холодній воді, приймаючи контрастний душ, а також короткочасним перебуванням на відкритому повітрі у легкому одязі.

При появі перших ознак переохолодження: озноб, тремтіння, посиніння шкіряного покрову, губ, біль у пальцях рук і ніг – людині необхідно надати долікарську допомогу.

Якщо переохолодження легкого ступеню, постраждалого достатньо тепло одягнути, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи.

У разі середнього і важкого переохолодження розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, після цього тепло одягти та укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Дотримуючись цих простих, але вкрай необхідних порад свято Водохреще буде для Вас веселим та безпечним.

 

 

Майстер виробничого навчання  Кам’янських

територіальних курсів ЦЗ та БЖД (ІІ категорії)                Юлія Зарицька

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь