Божедарівська громада
Дніпропетровська область, Кам’янський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПАМ’ЯТКА про забезпечення протипожежного захисту нового врожаю

Дата: 08.07.2020 08:38
Кількість переглядів: 2040

     Пожежна   безпека  на об’єктах  АПК  забезпечується  шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на  запобігання  пожежам,  забезпечення  безпеки  людей,  зниження можливих   майнових   втрат  і  зменшення  негативних  екологічних наслідків у  разі   їх  виникнення,  створення  умов  для  швидкого виклику пожежних підрозділів та успішно гасіння пожеж.


     Відповідно  до  статті  2  Закону  України  “Про пожежну безпеку” забезпечення пожежної безпеки підприємств АПК покладається  на їх керівників та уповноважених ними осіб (наказом керівника та посадовою інструкцією).


    З метою попередження виникнення пожеж в місцях збирання нового врожаю неохідно дотримуватись  наступних  вимог  пожежної безпеки передбачених вимогами  НАПБ В.01.057–2006/200 Правила пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України, а саме:


8.1.2. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.
8.1.6. Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.
8.1.7. У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.
8.1.9. Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
8.1.10. Зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів — не ближче 100 м.
8.1.13. У польових умовах заправляння паливом збиральної техніки повинне здійснюватися за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни. Заборонено заправляння машин у нічний час у польових умовах.
8.2.5. Площа основи однієї скирти (стогу) не повинна перевищувати 300 кв. м, а штабеля пресованого сіна чи соломи — 500 кв. м.
Скирти (стоги) на відстані 5 м від основи повинні бути оборані захисними смугами не менше 4 м завширшки.
8.2.6. Протипожежні розриви між скиртами (стогами), штабелями мають бути не менше 20 м.
Відстань від скирт (стогів), штабелів грубих кормів повинна бути не менше 15 м до ліній електропередач, 20 м — до доріг, 50 м — до будівель та споруд.
8.2.9. Площа відсіків будівель (навісів) для зберігання грубих кормів між протипожежними стінами не повинна перевищувати 1000 кв. м, а кількість кормів — 200 тонн.
8.2.13. На закритих складах грубих кормів загальний електричний вимикач повинен розміщуватися поза будівлями на негорючій стіні, а для будівель (навісів) з горючих матеріалів — на окремо розташованій опорі і бути вміщеним у шафу або нішу, які по закінченні робіт пломбуються.
8.2.14. Місця постійного складування грубих кормів мають бути обладнані блискавкозахистом.
8.3.3. У разі завантаження складів зерном насипом відстань від верху насипу до горючих конструкцій покриття, а також світильників та електропроводів має бути не менше 0,5 м.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь