Божедарівська громада
Дніпропетровська область, Кам’янський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про зміну назв комунальних закладів загальної середньої Божедарівської селищної ради та затвердження статутів у новій редакції»

Дата: 20.10.2021 09:25
Кількість переглядів: 599

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про зміну назв комунальних закладів загальної середньої Божедарівської селищної ради та затвердження статутів у новій редакції»

             

І.       Найменування організатора громадського обговорення 

Відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Божедарівської селищної ради Камянського району Дніпропетровської області

 

ІІ.     Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 103 Бюджетного кодексу України. Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти:

початкові школи,

гімназії ( крім дошкільних підрозділів у таких закладах),

ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 25 Закону України «Про освіту». Засновник закладу освіти зобов’язаний у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжувати навчання на відповідному рівні освіти.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти.

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа, або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

ІІІ. Мета проведення громадського обговорення.

Врахування думки мешканців  Божедарівської територіальної громади щодо перейменування Адамівського закладу загальної середньої освіти, Божедарівської середньої загальноосвітньої школи, Болтишської середньої загальноосвітньої школи, Кудашівської середньої загальноосвітньої школи, Теплівського навчально-виховного комплексу у ліцеї, Биківського закладу загальної середньої освіти та Покровської неповної  середньої  загальноосвітньої  школи – у гімназії, Катеринопільської загальноосвітньої  початкової  школи-садка у початкову школу

Освітня галузь Божедарівської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Відповідно до пп.13 п.3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» (2017) переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом. Таким чином, установчі документи, зокрема Статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.      

Станом на 01.09.2021 року на території Божедарівської селищної ради функціонують 5 закладів загальної середньої освіти, які ліцензовані на надання освітніх послуг І-ІІІ рівнів освіти, 2 заклади – І-ІІ рівня, 1- І рівня освіти.

Заклад загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на декількох рівнях загальної середньої освіти, має тип закладу вищого рівня, на якому провадиться освітня діяльність. 3 заклади мають дошкільні підрозділи.

ІУ. Формат проведення громадського обговорення:

Громадські обговорення будуть проводитися на базі закладів загальної середньої освіти з дотриманням протиепідемічних заходів задля  запобігання поширенню на території України гострої  респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до 27 жовтня 2021 року.

Громадські обговорення проводитимуться у форматі громадських слухань. До участі в обговоренні запрошуються всі мешканці Божедарівської територіальної громади.

У. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) — Божедарівська селищна рада, 52323, Дніпропетровська обл., Камянський р-н, смт Божедарівка, вул. Кооперативна, буд. 33, e-mail:  [email protected]

УІ. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає  до початку громадських обговорень з дати опублікування повідомлення про його проведення. Анонімні пропозиції( зауваження) не реєструються.

УІІ. Місце знаходження та адреса електронної пошти, номер телефону ініціатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – віділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Божедарівської селищної ради, 52323, Дніпропетровська область, Камянський район, смт Божедарівка, вул. Чкалова, 17-а, e-mail:[email protected], тел. ____

8. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Манко Руслан Олександрович, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури та релігії Божедарівської селищної ради.

  Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання   щодо зміни назв закладів загальної середньої освіти Божедарівської селищної ради та обговорення відповідного проекту рішення, що виноситиметься на розгляд сесії Божедарівської селищної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь